Strona Główna > Archiwum 2010 > FIO WML > 2015.10.31 Wycieczka Wigierską Koleją Wąskotorową

2015.10.31 Wycieczka Wigierską Koleją Wąskotorową

FIO WML

Fundacja Rozwoju Ziemi Oleckiej oraz Grupa Nieformalna TERAZ MY otrzymały dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „Warmia Mazury Lokalnie” na realizację projektu pod tytułem II Turniej Piłki Nożnej Świetlic Opiekuńczo- Wychowawczych. Projekt skierowany był do wychowanków świetlic, dzieci i młodzieży a także uczniów z terenu Gminy Olecko. W ramach projektu realizowane były bezpłatne zajęcia sportowe w formie treningów piłki nożnej, dzięki którym uczestnicy mogli poznawać ciekawe formy spędzania wolnego czasu, a także kształcić prawidłowe relacje pracy w grupie rówieśników.

31 października 2015 r. w ramach realizacji projektu odbyła się wycieczka Wigierską Koleją Wąskotorową.

Impreza rozpoczęła się od zbiórki przy Zespole Szkół w Olecku, skąd autokarem wszyscy uczestnicy udali się do Płociczna.

Po dojechaniu na miejsce, dzieci i młodzież wraz z opiekunami usadowili się wygodnie w wagonikach kolejki i tak rozpoczęła się podróż przez malownicze krajobrazy wigierskiego Parku Narodowego. Wyprawa obfitowała w charakterystyczne miejsca i przystanki, o których informował wcześniej lektor. Dzieci miały okazję zobaczyć punkty widokowe i malownicze pejzaże.

Po około dwugodzinnej przejażdżce, po powrocie do Płociczna, na dzieci czekało już rozpalone ognisko oraz poczęstunek. Była to doskonała okazja do wymiany wrażeń, wspólnych gier i zabaw, prowadzonych w duchu zasad fair play. Po zakończonym ognisku, uczestnicy podążyli do autokaru i skierowali się w drogę powrotną do Olecka.

Mamy nadzieję, że wycieczka zostawiła po sobie niezapomniane wrażenia.

FIO WML