Strona Główna > Archiwum 2010 > Projekt - Dobra wspolpraca w powiecie oleckim to standard > Poradnik standardów normatywnych dla organizacji pozarządowych

Poradnik standardów normatywnych dla organizacji pozarządowych

Projekt Dobra współpraca

Szanowni Państwo, Proces standaryzowania, normalizowania, objął już wiele aspektów naszego codziennego życia. Standaryzacja trafiła również „pod strzechy” organizacji III sektora i stanowić będzie nieodzowny element działań organizacji pozarządowych w najbliższej przyszłości.

Już wkrótce niemożliwe będzie sięganie po różnego rodzaju środki publiczne bez spełnienia pewnych norm.
W związku z powyższym przekazujemy na Państwa ręce „Poradnik standardów normatywnych dla organizacji pozarządowych”. Jest to owoc pracy czteroosobowego zespołu ekspertów pod kierunkiem dr Katarzyny Sztop-Rutkowskiej. Autorzy opracowali standardy minimalne, zalecane i optymalne z zakresu pięciu obszarów: formalno-prawnych, finansowo-rachunkowych, zarządzania, etyki organizacyjnej oraz komunikowania się z otoczeniem zewnętrznym.
Poradnik pełni funkcję niezbędnika, do którego będziemy sięgali w naszej codziennej trudnej pracy w organizacji pozarządowej. Jest opracowaniem „szytym na miarę” – organizacje, które chcą stosować standardy mogą wybrać sobie poziom „zaawansowania”.
Pamiętajmy - standaryzacja oznacza przewidywalność działań i poprawę jakości świadczonych usług.

Z poważaniem,
Andrzej Wojczulewicz
Prezes FRZO

Poradnik standardów normatywnych dla organizacji pozarządowych

Poradnik do pobrania

Opracowanie powstało w ramach projektu „Dobra współpraca w powiecie oleckim to standard”  dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Fundację Rozwoju Ziemi Oleckiej wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia im. św. Łukasza i Gminą Olecko.

Projekt Dobra współpraca