Poradnik standardów normatywnych dla organizacji pozarządowych

Projekt Dobra współpraca

Szanowni Państwo, Proces standaryzowania, normalizowania, objął już wiele aspektów naszego codziennego życia. Standaryzacja trafiła również „pod strzechy” organizacji III sektora i stanowić będzie nieodzowny element działań organizacji pozarządowych w najbliższej przyszłości.

Już wkrótce niemożliwe będzie sięganie po różnego rodzaju środki publiczne bez spełnienia pewnych norm.
W związku z powyższym przekazujemy na Państwa ręce „Poradnik standardów normatywnych dla organizacji pozarządowych”. Jest to owoc pracy czteroosobowego zespołu ekspertów pod kierunkiem dr Katarzyny Sztop-Rutkowskiej. Autorzy opracowali standardy minimalne, zalecane i optymalne z zakresu pięciu obszarów: formalno-prawnych, finansowo-rachunkowych, zarządzania, etyki organizacyjnej oraz komunikowania się z otoczeniem zewnętrznym.
Poradnik pełni funkcję niezbędnika, do którego będziemy sięgali w naszej codziennej trudnej pracy w organizacji pozarządowej. Jest opracowaniem „szytym na miarę” – organizacje, które chcą stosować standardy mogą wybrać sobie poziom „zaawansowania”.
Pamiętajmy - standaryzacja oznacza przewidywalność działań i poprawę jakości świadczonych usług.

Z poważaniem,
Andrzej Wojczulewicz
Prezes FRZO

Poradnik standardów normatywnych dla organizacji pozarządowych

Poradnik do pobrania

Opracowanie powstało w ramach projektu „Dobra współpraca w powiecie oleckim to standard”  dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Fundację Rozwoju Ziemi Oleckiej wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia im. św. Łukasza i Gminą Olecko.

Projekt Dobra współpraca