Strona Główna > Archiwum 2010 > Zdobądź nowe kwalifikacje – utrzymasz zatrudnienie > Zakładane rezultaty projektu

Zakładane rezultaty projektu

Zakładamy, że szkolenia (zakończone egzaminem wewnętrznym i wydaniem certyfikatów) ukończy 90% Beneficjentów Ostatecznych. Wskaźnik ten wynika z przyjęcia ryzyka odejścia z projektu części Beneficjentów z powodów od nich niezależnych (choroba, inne wypadki losowe). W wyniku realizacji projektu co najmniej 162 uczestników uzyska dodatkowe kwalifikacje w postaci nowych specjalizacji potwierdzonych egzaminem państwowym (moduł merytoryczny) oraz uzyska umiejętność posługiwania się językiem angielskim lub niemieckim, potwierdzone stosownym zaświadczeniem. Dzięki znajomości języka angielskiego lub niemieckiego będzie możliwe właściwe porozumiewanie się z pacjentami zagranicznymi i precyzyjne zebranie informacji koniecznych do wdrożenia właściwej procedury medycznej. Możliwe będzie również śledzenie nowości technicznych i obsługi urządzeń diagnostycznych nowej generacji oraz samodzielnego zapoznawania się z instrukcjami obsługi sprzętu. Przełoży się to na długofalowe oddziaływanie projektu skutkujące podniesieniem jakości usług medycznych i będzie elementem tworzenia przyjaznego środowiska turystom zagranicznym, co przełoży się na rozwój turystyki. To z kolei będzie elementem pozytywnie wpływającym na rozwój lokalny.