Strona Główna > Archiwum 2012 > Archiwum aktualności > Stowarzyszenie Zacheusz na Rydzewskiej Majówce

Stowarzyszenie Zacheusz na Rydzewskiej Majówce

Od kilku lat Stowarzyszenie Zacheusz sezon gry kapel i muzyków ludowych rozpoczyna na majówce w Rydzewie pod Giżyckiem. W tym roku zostały przygotowane dwie kapele: Mazurskie Kwiaty z Ełku w składzie Jakub Karpuk-cymbały wileńskie, Judyta Karpuk-skrzypce i śpiew, Monika Karpuk, Estera i Anna Czalej - akordeon i śpiew, Piotr Karpuk-bębenek obręczowy oraz Maria Czalej klarnet, oraz kapela Młoda Tradycja z Nowej Wsi Ełckiej w składzie Jakub Gudowski- cymbały wileńskie wraz a Wojciechem Kowalewskim grającym na bębenku obręczowym. Obie kapele grają folklor wileński, propagowany w naszym regionie przez Pana Wacława Kułakowskiego ze Stradun. Muzycy ludowi otrzymali nagrody i wyróżnienia. Stowarzyszenie Zacheusz prowadzi dwie szkoły cymbalistów dzięki dotacjom Urzędu Miasta i Powiatu Ełckiego. W tym roku również stowarzyszenie będzie kontynuować projekt Senatu Rzeczpospolitej Polskiej na współpracę ze Szkołą Średnią w Bezdanach na Wileńszczyźnie, gdzie od roku działa szkoła Cymbalistów Wileńskich założona przez instruktorów Stowarzyszenia Zacheusz.

Stowarzyszenie Zacheusz na Rydzewskiej Majówce 30.04.2011