Strona Główna > Archiwum 2013 > Czy organizacja pozarządowa może zarabiać

Czy organizacja pozarządowa może zarabiać

Fundacje i stowarzyszenia często opierają się tylko na pracy społecznej. Czy mogą jednak pobierać opłaty za swoje usługi? Na jakich zasadach prowadzą działalność gospodarczą, a na jakich działalność odpłatną pożytku publicznego? Informacje o tym znajdziesz w filmie edukacyjnym.
Organizacje pozarządowe nie żyją z samych darowizn, mogą też legalnie zarabiać i przeznaczać zysk na cele statutowe. Większe pieniądze pomagają im się rozwijać, prowadzić więcej działań - z korzyścią dla wszystkich. Jednak muszą to robić zgodnie z prawem.
W zrozumieniu zasad prowadzenia działalności odpłatnej pożytku publicznego oraz działalności gospodarczej pomoże film edukacyjny, który powstał w Internetowym Centrum Wsparcia.