Działaj Aktywnie

Bezpłatne szkolenie w zakresie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej oraz regulacji prawnych dotyczących działalności organizacji pozarządowych.

Fundacja Rozwoju Ziemi Oleckiej w dniu 29.04.2008r. podpisała z Urzędem Miejskim w Olecku umowę na realizację zadania publicznego z zakresu współpracy z organizacjami pozarządowymi poprzez organizację szkoleń w zakresie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej oraz regulacji prawnych dotyczących działalności organizacji pozarządowych.
Projekt skierowany jest do 20 osób z organizacji pozarządowych z terenu Gminy Olecko zainteresowanych pozyskiwaniem środków ze źródeł zewnętrznych, nastawionych na rozwój swoich organizacji i otwartych na wspólne przedsięwzięcia.

W ramach projektu oferowane są następujące moduły tematyczne:
1. Regulacje prawne dotyczące działalności organizacji pozarządowych,
2. Pozyskiwanie funduszy z Unii Europejskiej,
3. Budowanie partnerstw lokalnych.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty winny dostarczyć, do biura Fundacji Rozwoju Ziemi Oleckiej przy ul. Plac Wolności 2 wypełnione zgłoszenie, które dostępne jest na stronie internetowej www.fundacja.olecko.pl oraz w siedzibie Fundacji.

Realizacja celu 1. polegać będzie na zorganizowaniu szkolenia dla członków organizacji pozarządowych składającego się z trzech modułów tematycznych:
I Regulacje prawne dotyczące działalności organizacji pozarządowych (dokumenty organizacyjne, sposób zarządzania organizacją, rozliczenia podatkowe, zatrudnianie pracowników - rozliczanie ubezpieczeń, organizowanie
wolontariatu);
II Pozyskiwanie funduszy z Unii Europejskiej (podstawowe wiadomości na temat organizacji Unii Europejskiej, metodologia tworzenia projektów,  wskazanie źródeł finansowania projektów: fundusze strukturalne, mechanizmy norweskie, fundusze dla organizacji pozarządowych, Euroregion Niemen, Radowy

Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich);
III Budowanie partnerstw (zasady budowania partnerstw, dokumenty partnerskie).

Każdy moduł będzie przedmiotem oddzielnego 8 godzinnego szkolenia. Zajęcia prowadzić będą eksperci w pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej w tworzeniu partnerstw lokalnych oraz specjaliści w zakresie zagadnień prawnych dotyczących działalności organizacji pozarządowych. Zakładamy, iż grupy szkoleniowe będą liczyły maksymalnie 20 osób. O uczestnictwie zdecyduje kolejność zgłoszeń (organizacje będą mogły zgłosić więcej niż jednego przedstawiciela na szkolenie). Osoby te będą mogły wziąć udział we wszystkich modułach szkoleniowych lub tez organizacja będzie miała możliwość wymiany kandydatów na szkolenia.

Cel 2. projektu zostanie zrealizowany poprzez organizację konsultacji dla uczestników szkoleń. Konsultacje, które poprowadzą eksperci – pracownik ZUS w Ełku oraz osoba prowadząca biuro rachunkowe, obejma 8 godzin (2 dni x  4 godziny).

Szkolenie tematyczne - moduły I-III- Październik - Listopad 2008

Karta zgłoszenia na szkolenie [*.doc]