Strona Główna > Archiwum projektów > FIO WML > 2015.10.23 II Turniej Świetlic Opiekuńczo-Wychowawczych

2015.10.23 II Turniej Świetlic Opiekuńczo-Wychowawczych

FIO WML

Fundacja Rozwoju Ziemi Oleckiej oraz Grupa Nieformalna TERAZ MY otrzymały dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „Warmia Mazury Lokalnie” na realizację projektu pod tytułem II Turniej Piłki Nożnej Świetlic Opiekuńczo- Wychowawczych. Projekt skierowany był do wychowanków świetlic, dzieci i młodzieży a także uczniów z terenu Gminy Olecko. W ramach projektu realizowane były bezpłatne zajęcia sportowe w formie treningów piłki nożnej, dzięki którym uczestnicy mogli poznawać ciekawe formy spędzania wolnego czasu, a także kształcić prawidłowe relacje pracy w grupie rówieśników.

23 października 2015 r. w ramach realizacji projektu odbył się II Turniej Świetlic Opiekuńczo-Wychowawczych. Wzięły w nim udział drużyny z Olecka oraz drużyna z Judzik.

Imprezę oficjalnie otworzył dyrektor Zespołu Szkół w Olecku, pan Stanisław Kopycki, który życzył wszystkim zawodnikom dobrej zabawy i powodzenia.

Dzieci rywalizowały ze sobą w dwóch grupach wiekowych – klasy I - III oraz kl. IV – VI. Po zaciętej walce w grupie I-III pierwsze miejsce zajęła drużyna „Minionki” z Zespołu Szkół w Olecku , natomiast drugie Świetlica „Puchatek” .W grupie starszej zwyciężyła Świetlica „Krąg”, druga lokatę podobnie jak w roku ubiegłym zajęła drużyna z Judzik.

W trakcie przerw w meczach dzieci miały zapewniony przez organizatorów słodki poczęstunek oraz napoje.

Na zakończenie turnieju każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar oraz dyplom. Każdy uczestnik dostał taki sam medal, ponieważ impreza promowała dobrą zabawę według zasady fair-play, dzięki czemu każdy z uśmiechem zakończył turniej mając świadomość, że dzisiejszego dnia, każdy był wygranym! Na samym końcu zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie wszystkich ekip z opiekunami oraz organizatorami.

Zwieńczeniem projektu będzie wyjazd do Płociczna, przejazd Kolejką Wąskotorową oraz ognisko.

Mamy nadzieję, że udział w projekcie spełnił oczekiwania uczestników.

FIO WML