Strona Główna > Archiwum 2015 > Obchody Światowego Dnia Inwalidy w Olecku

Obchody Światowego Dnia Inwalidy w Olecku

2015.03.17 Jak nakazuje tradycja poprzednich dziesięcioleci Zarząd Główny Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zainicjował obchody Światowego Dnia Inwalidy.
    W roku 2015 obchody odbyły się pod hasłem: Bądźmy życzliwi i otwarci na potrzeby osób niepełnosprawnych.
    W Olecku spotkanie z tej okazji odbyło się 17 marca 2015r. Uroczystość odbyła się dzięki użyczeniu pomieszczeń przez Fundację Ziemi Oleckiej, pomocy Starostwa Powiatowego w Olecku oraz CARITAS w Olecku. Zaproszonymi gośćmi byli:  Burmistrz Olecka Wacław Olszewski, Prezes Fundacji Ziemi Oleckiej Andrzej Wojczulewicz oraz przedstawicielki Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Suwałk. Miło upłynął czas przy kawie i ciastach.
Społeczeństwo to nie tylko zdrowi jego przedstawiciele lecz także ludzie z różnymi niepełnosprawnościami.
    W ostatnich latach zaszły zauważalne zmiany postaw wobec osób niepełnosprawnych. Obecność osób niepełnosprawnych w społecznym życiu jest naturalna. Ważną rolę w tym zakresie do spełniają lokalne samorządy. To od ich zaangażowania i właściwej diagnozy potrzeb zależy zakres oferowanej pomocy.

Nieśmy wsparcie osobom niepełnosprawnym. Obdarzajmy ich radością i ciepłem płynącym z głębi serca, na które tak czekają.