Strona Główna > Archiwum 2015 > XXXIII Turniej Strzelectwa Myśliwskiego

XXXIII Turniej Strzelectwa Myśliwskiego

2015.08.02 XXXIII Turniej Strzelectwa Myśliwskiego - Doliwy 2015

Zwycięzcą XXXIII Turnieju Strzelectwa Myśliwskiego Doliwy 2015 został Rafał Szyłejko z Gdańska, który zdobył 478 punktów. Natomiast myśliwski poker wygrał Damian Borys ze Słupska.

Na strzelnicy w Doliwach należącej do Koła Łowieckiego „Sarna” w Olecku walczyło 40 zawodników z całej Polski. Strzelcy rywalizowali w sześcioboju myśliwskim (oś myśliwska, krąg myśliwski, przeloty, zając w przebiegu, dzik w przebiegu, rogacz i lis).

XXXIII Turniej Strzelectwa Myśliwskiego - Doliwy 2015

Ostatecznie po niemal 5-godzinnych zmaganiach zwycięzcą turnieju został Rafał Szyłejko  z Gdańska, który zdobył 478 punktów na 500 możliwych. Drugie miejsce zajął Marcin Roszko z Olecka (472 pkt.), a trzecie Marcin Szymczuk z Białegostoku (468 pkt.)

XXXIII Turniej Strzelectwa Myśliwskiego - Doliwy 2015

W klasie powszechnej najlepszym okazał się Mariusz Pasztaleniec z Tarnobrzega (463 pkt.), drugi był Marek Szul z Gdańska (432 pkt.), a trzeci Jarosław Wojtulewicz  z Suwałk (420 pkt.).

Wśród kobiet z 402 punktami zwyciężyła Agata Łabenda ze Słupska, druga była Monika Szymkiewicz z Radomia (340 pkt.), a trzecia Ewa Piątkowska z Olecka (298 pkt.).

Bezpośrednio po zawodach na osi myśliwskiej odbył się „poker myśliwski”. Najlepszym strzelcem okazał się Damian Borys ze Słupska. W nagrodę otrzymał szablę oficerską.

Nagrody wręczali Wacław Olszewski, burmistrz Olecka i prezes KŁ „Sarna w Olecku oraz Józef Bućwiński, sędzia główny zawodów i prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Suwałkach.

Puchary ufundowali:
Burmistrz Olecka - Wacław Olszewski
Zastępca Burmistrza - Henryk Trznadel
Starosta Olecki - Marian Świerszcz
Wicestarosta Olecki - Kazimierz Iwanowski
Fundacja Rozwoju Ziemi Oleckiej - Andrzej Wojczulewicz

Zobacz tabelę wyników z turnieju